RWR89S2R00DSB12
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR89S2R00DSB12
RWR89S2R00DSB12
型号
RWR89S2R00DSB12
品牌
Vishay Dale
描述
RES 2 OHM 3W 0.5% WW AXIAL
数据表
RWR89S2R00DSB12.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RWR89S2R00DSB12
内容 *
    RWR89S2R00DSB12 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±0.5%
    Resistance2 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateS (0.001%)
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C