RWR89S15R2BRS70
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR89S15R2BRS70
RWR89S15R2BRS70
型号
RWR89S15R2BRS70
描述
RES 15.2 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
数据表
RWR89S15R2BRS70.pdf
交付服务
RWR89S15R2BRS70
内容 *
    RWR89S15R2BRS70 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±0.1%
    Resistance15.2 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±30ppm/°C