RWR89NR750FRRSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR89NR750FRRSL
RWR89NR750FRRSL
型号
RWR89NR750FRRSL
描述
RES 0.75 OHM 3W 1% WW AXIAL
数据表
RWR89NR750FRRSL.pdf
交付服务
RWR89NR750FRRSL
内容 *
    RWR89NR750FRRSL 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance750 mOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±400ppm/°C