RWR84S6650FRB12
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR84S6650FRB12
RWR84S6650FRB12
型号
RWR84S6650FRB12
描述
RES 665 OHM 7W 1% WW AXIAL
数据表
RWR84S6650FRB12.pdf
交付服务
RWR84S6650FRB12
内容 *
    RWR84S6650FRB12 规格
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance665 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)7W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±20ppm/°C