RWR84S3010FRS73
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR84S3010FRS73
RWR84S3010FRS73
型号
RWR84S3010FRS73
品牌
Vishay Dale
描述
RES 301 OHM 7W 1% WW AXIAL
数据表
RWR84S3010FRS73.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RWR84S3010FRS73
内容 *
    RWR84S3010FRS73 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance301 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)7W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±20ppm/°C