RWR82NR249FRS70
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR82NR249FRS70
RWR82NR249FRS70
型号
RWR82NR249FRS70
品牌
Vishay Dale
描述
RES 0.249 OHM 1.5W 1% AXIAL
数据表
RWR82NR249FRS70.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RWR82NR249FRS70
内容 *
    RWR82NR249FRS70 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82N
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance249 mOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)1.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±650ppm/°C