RWR81SR751FSBSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR81SR751FSBSL
RWR81SR751FSBSL
型号
RWR81SR751FSBSL
描述
RES 0.751 OHM 1W 1% WW AXIAL
数据表
RWR81SR751FSBSL.pdf
交付服务
RWR81SR751FSBSL
内容 *
    RWR81SR751FSBSL 规格
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance751 mOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateS (0.001%)
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±400ppm/°C