RWR81S4020DRBSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR81S4020DRBSL
RWR81S4020DRBSL
型号
RWR81S4020DRBSL
描述
RES 402 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
数据表
RWR81S4020DRBSL.pdf
交付服务
RWR81S4020DRBSL
内容 *
    RWR81S4020DRBSL 规格
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±0.5%
    Resistance402 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±20ppm/°C