RWR80SR499FSB12
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR80SR499FSB12
RWR80SR499FSB12
型号
RWR80SR499FSB12
描述
RES 0.499 OHM 2W 1% WW AXIAL
数据表
RWR80SR499FSB12.pdf
交付服务
RWR80SR499FSB12
内容 *
    RWR80SR499FSB12 规格
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance499 mOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateS (0.001%)
    Power (Watts)2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±650ppm/°C