RWR80S1240DRBSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR80S1240DRBSL
RWR80S1240DRBSL
型号
RWR80S1240DRBSL
描述
RES 124 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
数据表
RWR80S1240DRBSL.pdf
交付服务
RWR80S1240DRBSL
内容 *
    RWR80S1240DRBSL 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR80S
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±0.5%
    Resistance124 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.094" Dia x 0.406" L (2.39mm x 10.31mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±20ppm/°C