RWR78N3011FSS73
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR78N3011FSS73
RWR78N3011FSS73
型号
RWR78N3011FSS73
描述
RES 3.01K OHM 10W 1% WW AXIAL
数据表
RWR78N3011FSS73.pdf
交付服务
RWR78N3011FSS73
内容 *
    RWR78N3011FSS73 规格
    Tolerance±1%
    Resistance3.01 kOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateS (0.001%)
    Power (Watts)10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±20ppm/°C