RWR78N1R00FRBSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR78N1R00FRBSL
RWR78N1R00FRBSL
型号
RWR78N1R00FRBSL
品牌
Vishay Dale
描述
RES 1 OHM 10W 1% WW AXIAL
数据表
RWR78N1R00FRBSL.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RWR78N1R00FRBSL
内容 *
    RWR78N1R00FRBSL 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR78N
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance1 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±400ppm/°C