RWR74S49R9DRRSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RWR74S49R9DRRSL
RWR74S49R9DRRSL
型号
RWR74S49R9DRRSL
描述
RES 49.9 OHM 5W 0.5% WW AXIAL
数据表
RWR74S49R9DRRSL.pdf
交付服务
RWR74S49R9DRRSL
内容 *
    RWR74S49R9DRRSL 规格
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±0.5%
    Resistance49.9 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 250°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±30ppm/°C