RNR60J2004FMB14
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RNR60J2004FMB14
RNR60J2004FMB14
型号
RNR60J2004FMB14
描述
RES 2M OHM 1% 1/4W AXIAL
数据表
RNR60J2004FMB14.pdf
交付服务
RNR60J2004FMB14
内容 *
    RNR60J2004FMB14 规格
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance2 MOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateM (1%)
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C