RNR60H5113DSBSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RNR60H5113DSBSL
RNR60H5113DSBSL
型号
RNR60H5113DSBSL
描述
RES 511K OHM 1/4W .5% AXIAL
数据表
RNR60H5113DSBSL.pdf
交付服务
RNR60H5113DSBSL
内容 *
    RNR60H5113DSBSL 规格
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant
    Tolerance±0.5%
    Resistance511 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateS (0.001%)
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C