RNF12BTE90K9.pdf
| Tolerance | ±0.1% |
| Resistance | 90.9 kOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C |