RNC70H1821BRB144
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RNC70H1821BRB144
RNC70H1821BRB144
型号
RNC70H1821BRB144
品牌
Vishay Dale
描述
RES 1.82K OHM 0.1% 3/4W AXIAL
数据表
RNC70H1821BRB144.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RNC70H1821BRB144
内容 *
    RNC70H1821BRB144 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/06, RNC70
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
    Tolerance±0.1%
    Resistance1.82 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C