RNC60H23R2BSBSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RNC60H23R2BSBSL
RNC60H23R2BSBSL
型号
RNC60H23R2BSBSL
描述
RES 23.2 OHM 1/4W .1% AXIAL
数据表
RNC60H23R2BSBSL.pdf
交付服务
RNC60H23R2BSBSL
内容 *
    RNC60H23R2BSBSL 规格
    Tolerance±0.1%
    Resistance23.2 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateS (0.001%)
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C