RNC60H10R0BSBSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RNC60H10R0BSBSL
RNC60H10R0BSBSL
型号
RNC60H10R0BSBSL
品牌
Vishay Dale
描述
RES 10 OHM 1/4W .1% AXIAL
数据表
RNC60H10R0BSBSL.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RNC60H10R0BSBSL
内容 *
    RNC60H10R0BSBSL 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
    Tolerance±0.1%
    Resistance10 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateS (0.001%)
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C