RNC50J22R6BSRSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RNC50J22R6BSRSL
RNC50J22R6BSRSL
型号
RNC50J22R6BSRSL
描述
RES 22.6 OHM 1/10W .1% AXIAL
数据表
RNC50J22R6BSRSL.pdf
交付服务
RNC50J22R6BSRSL
内容 *
    RNC50J22R6BSRSL 规格
    Tolerance±0.1%
    Resistance22.6 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateS (0.001%)
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C