RNC50H5493FSB14
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RNC50H5493FSB14
RNC50H5493FSB14
型号
RNC50H5493FSB14
品牌
Vishay Dale
描述
RES 549K OHM 1/10W 1% AXIAL
数据表
RNC50H5493FSB14.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RNC50H5493FSB14
内容 *
    RNC50H5493FSB14 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
    Tolerance±1%
    Resistance549 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateS (0.001%)
    Power (Watts)0.1W, 1/10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C