RN65D24R3FRE6
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RN65D24R3FRE6
RN65D24R3FRE6
型号
RN65D24R3FRE6
品牌
Vishay Dale
描述
RES 24.3 OHM 1/2W 1% AXIAL
数据表
RN65D24R3FRE6.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RN65D24R3FRE6
内容 *
    RN65D24R3FRE6 规格
    SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
    Tolerance±1%
    Resistance24.3 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C