RN60C2153FRSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RN60C2153FRSL
RN60C2153FRSL
型号
RN60C2153FRSL
品牌
Vishay Dale
描述
RES 215K OHM 1/4W 1% AXIAL
数据表
RN60C2153FRSL.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RN60C2153FRSL
内容 *
    RN60C2153FRSL 规格
    SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
    Tolerance±1%
    Resistance215 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C