RN55C2500BRE6
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RN55C2500BRE6
RN55C2500BRE6
型号
RN55C2500BRE6
描述
RES 250 OHM 1/8W .1% AXIAL
数据表
RN55C2500BRE6.pdf
交付服务
RN55C2500BRE6
内容 *
    RN55C2500BRE6 规格
    Tolerance±0.1%
    Resistance250 Ohms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C