RN55C1582DRSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RN55C1582DRSL
RN55C1582DRSL
型号
RN55C1582DRSL
品牌
Vishay Dale
描述
RES 15.8K OHM 1/8W .5% AXIAL
数据表
RN55C1582DRSL.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RN55C1582DRSL
内容 *
    RN55C1582DRSL 规格
    SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
    Tolerance±0.5%
    Resistance15.8 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C