RLR32C6R04FRBSL
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RLR32C6R04FRBSL
RLR32C6R04FRBSL
型号
RLR32C6R04FRBSL
描述
RES 6.04 OHM 1% 1W AXIAL
数据表
RLR32C6R04FRBSL.pdf
交付服务
RLR32C6R04FRBSL
内容 *
    RLR32C6R04FRBSL 规格
    Tolerance±1%
    Resistance6.04 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)1W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C