RLR07C6R98FMB1423
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RLR07C6R98FMB1423
RLR07C6R98FMB1423
型号
RLR07C6R98FMB1423
品牌
Vishay Dale
描述
RES 6.98 OHM 1% 1/4W AXIAL
数据表
RLR07C6R98FMB1423.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
RLR07C6R98FMB1423
内容 *
    RLR07C6R98FMB1423 规格
    SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
    RoHSRoHS
    FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
    Tolerance±1%
    Resistance6.98 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateM (1%)
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C