RLR05C6R81FRB1419
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
RLR05C6R81FRB1419
RLR05C6R81FRB1419
型号
RLR05C6R81FRB1419
描述
RES 6.81 OHM 1% 1/8W AXIAL
数据表
RLR05C6R81FRB1419.pdf
交付服务
RLR05C6R81FRB1419
内容 *
    RLR05C6R81FRB1419 规格
    Tolerance±1%
    Resistance6.81 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure RateR (0.01%)
    Power (Watts)0.125W, 1/8W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C