PSM700JB-1K5.pdf
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1.5 kOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 7W |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 1.496" L x 0.276" W (38.00mm x 7.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.331" (8.40mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |