MPR5JBR220
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
MPR5JBR220
MPR5JBR220
型号
MPR5JBR220
品牌
Stackpole Electronics Inc
描述
RES 0.22 OHM 5% 5W RADIAL
数据表
MPR5JBR220.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
MPR5JBR220
内容 *
    MPR5JBR220 规格
    SeriesMPR
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Proof, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance220 mOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / CaseRadial
    Size / Dimension0.551" L x 0.197" W (14.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device Package-
    Temperature Coefficient±350ppm/°C