MPR3JBR100.pdf
| Features | Flame Proof, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 100 mOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.551" L x 0.197" W (14.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.433" (11.00mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C |