MOX-400231244F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
MOX-400231244F
MOX-400231244F
型号
MOX-400231244F
品牌
Ohmite
描述
RES 1.24M OHM 1% 3/4W AXIAL
数据表
MOX-400231244F.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
MOX-400231244F
内容 *
    MOX-400231244F 规格
    SeriesMini-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage
    Tolerance±1%
    Resistance1.24 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.75W, 3/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.165" Dia x 0.582" L (4.19mm x 14.78mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 220°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C