MOX-200001005F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
MOX-200001005F
MOX-200001005F
型号
MOX-200001005F
品牌
Ohmite
描述
RES 10M OHM 1% 1/4W AXIAL
数据表
MOX-200001005F.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
MOX-200001005F
内容 *
    MOX-200001005F 规格
    SeriesMini-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Moisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance10 MOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.087" Dia x 0.256" L (2.20mm x 6.50mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 155°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient100ppm/°C