MOX-1N-136002D
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
MOX-1N-136002D
MOX-1N-136002D
型号
MOX-1N-136002D
品牌
Ohmite
描述
RES 60K OHM 0.5% 2W AXIAL
数据表
MOX-1N-136002D.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
MOX-1N-136002D
内容 *
    MOX-1N-136002D 规格
    SeriesMaxi-Mox
    RoHSRoHS
    FeaturesHigh Voltage, Non-Inductive
    Tolerance±0.5%
    Resistance60 kOhms
    CompositionThick Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.311" Dia x 1.126" L (7.90mm x 28.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 210°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C