ML90R9FE-R52
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
ML90R9FE-R52
ML90R9FE-R52
型号
ML90R9FE-R52
品牌
Ohmite
描述
RES 90.9 OHM 1% 1/2W AXIAL
数据表
ML90R9FE-R52.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
ML90R9FE-R52
内容 *
    ML90R9FE-R52 规格
    SeriesMetal Devil® ML
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance90.9 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusObsolete
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C