MAZ1K0500T.pdf
| Features | - |
| Tolerance | ±0.01% |
| Resistance | 1.05 kOhms |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.3W |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.335" (8.50mm) |
| Operating Temperature | -65°C ~ 175°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±1ppm/°C |