ERL074R3200FKEK500
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
ERL074R3200FKEK500
ERL074R3200FKEK500
型号
ERL074R3200FKEK500
品牌
Vishay Dale
描述
RES 4.32 OHM 1% 1/4W AXIAL
数据表
ERL074R3200FKEK500.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
ERL074R3200FKEK500
内容 *
    ERL074R3200FKEK500 规格
    SeriesERL
    RoHSRoHS
    FeaturesMoisture Resistant
    Tolerance±1%
    Resistance4.32 Ohms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.25W, 1/4W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-65°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C