CMF553K8300DEEB
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
CMF553K8300DEEB
CMF553K8300DEEB
型号
CMF553K8300DEEB
描述
RES 3.83K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
数据表
CMF553K8300DEEB.pdf
交付服务
CMF553K8300DEEB
内容 *
    CMF553K8300DEEB 规格
    Tolerance±0.5%
    Resistance3.83 kOhms
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±25ppm/°C