CMF55115K00BHEB
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
CMF55115K00BHEB
CMF55115K00BHEB
型号
CMF55115K00BHEB
品牌
Vishay Dale
描述
RES 115K OHM 1/2W .1% AXIAL
数据表
CMF55115K00BHEB.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
CMF55115K00BHEB
内容 *
    CMF55115K00BHEB 规格
    SeriesCMF
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
    Tolerance±0.1%
    Resistance115 kOhms
    CompositionMetal Film
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.5W, 1/2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 175°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C