CB15JB30R0.pdf
| Series | CB |
|---|---|
| RoHS | RoHS |
| Features | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 30 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Part Status | Active |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 15W |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |