B20J70KE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
B20J70KE
B20J70KE
型号
B20J70KE
品牌
Ohmite
描述
RES 70K OHM 5% 20W AXIAL
数据表
B20J70KE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
B20J70KE
内容 *
    B20J70KE 规格
    SeriesB20
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance70 kOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)20W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.437" Dia x 2.000" L (11.11mm x 50.80mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±260ppm/°C