95NJ120E
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
95NJ120E
95NJ120E
型号
95NJ120E
品牌
Ohmite
描述
RES 120 OHM 5% 5W AXIAL
数据表
95NJ120E.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
95NJ120E
内容 *
    95NJ120E 规格
    Series90
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance120 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.264" Dia x 0.969" L (6.70mm x 24.60mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±30ppm/°C