92J4R7E-B
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
92J4R7E-B
92J4R7E-B
型号
92J4R7E-B
品牌
Ohmite
描述
RES 4.7 OHM 5% 2W AXIAL
数据表
92J4R7E-B.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
92J4R7E-B
内容 *
    92J4R7E-B 规格
    Series90
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
    Tolerance±5%
    Resistance4.7 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.220" Dia x 0.406" L (5.60mm x 10.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±100ppm/°C