43NFR68E
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
43NFR68E
43NFR68E
型号
43NFR68E
品牌
Ohmite
描述
RES 0.68 OHM 1% 3W AXIAL
数据表
43NFR68E.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
43NFR68E
内容 *
    43NFR68E 规格
    Series40
    RoHSRoHS
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance680 mOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.220" Dia x 0.594" L (5.60mm x 15.10mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±90ppm/°C