42NF15RE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
42NF15RE
42NF15RE
型号
42NF15RE
品牌
Ohmite
描述
RES 15 OHM 1% 2W AXIAL
数据表
42NF15RE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
42NF15RE
内容 *
    42NF15RE 规格
    Series40
    RoHSRoHS
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance15 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)2W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.220" Dia x 0.406" L (5.60mm x 10.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±20ppm/°C