40NF47KE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
40NF47KE
40NF47KE
型号
40NF47KE
品牌
Ohmite
描述
RES 47K OHM 1% 10W AXIAL
数据表
40NF47KE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
40NF47KE
内容 *
    40NF47KE 规格
    Series40
    RoHSRoHS
    FeaturesNon-Inductive
    Tolerance±1%
    Resistance47 kOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.406" Dia x 1.902" L (10.30mm x 48.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±20ppm/°C