40J100KE
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
40J100KE
40J100KE
型号
40J100KE
品牌
Ohmite
描述
RES 100K OHM 5% 10W AXIAL
数据表
40J100KE.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
40J100KE
内容 *
    40J100KE 规格
    Series40
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±5%
    Resistance100 kOhms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)10W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.406" Dia x 1.902" L (10.30mm x 48.30mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-55°C ~ 275°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±20ppm/°C