220PS-1R500F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
220PS-1R500F
220PS-1R500F
型号
220PS-1R500F
品牌
Ohmite
描述
RES 1.5 OHM 1% 12.5W AXIAL
数据表
220PS-1R500F.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
220PS-1R500F
内容 *
    220PS-1R500F 规格
    Series20
    RoHSRoHS
    FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
    Tolerance±1%
    Resistance1.5 Ohms
    CompositionWirewound
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)12.5W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.220" Dia x 0.421" L (5.60mm x 10.70mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±50ppm/°C