205A5K100F
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
205A5K100F
205A5K100F
型号
205A5K100F
品牌
Ohmite
描述
5.1K OHMS 0.33W 1%
数据表
205A5K100F.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
205A5K100F
内容 *
    205A5K100F 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±1%
    Resistance5.1 kOhms
    Composition-
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.333W, 1/3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-60°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±10ppm/°C