205A20K00Z
首页 > 产品展示 > 电阻器 > 通孔电阻器
205A20K00Z
205A20K00Z
型号
205A20K00Z
品牌
Ohmite
描述
20K OHMS 0.33W 0.005%
数据表
205A20K00Z.pdf
分类
通孔电阻器
交付服务
205A20K00Z
内容 *
    205A20K00Z 规格
    Series
    RoHSRoHS
    Features-
    Tolerance±0.005%
    Resistance20 kOhms
    Composition-
    Part StatusActive
    Failure Rate-
    Power (Watts)0.333W, 1/3W
    Package / CaseAxial
    Size / Dimension0.250" Dia x 0.500" L (6.35mm x 12.70mm)
    Height - Seated (Max)-
    Operating Temperature-60°C ~ 150°C
    Number of Terminations2
    Supplier Device PackageAxial
    Temperature Coefficient±10ppm/°C